Toto derby vyhral tím, povedal sparťanský hrdina po veľkom obrate v Edene

Boli v oslabení, za súperom zaostávali už o dva góly. Potom však prišiel veľký obrat a futbalisti Sparty si v takmer trojhodinovom derby proti Slavii vychutnali postup do semifinále MOL Cupu. “Za naše zlepšenie v druhom polčase sme si víťazstvo zaslúžili,” povedal pred kamerami Českej televízie sparťanský útočník Victor Olatunji. Práve jeho dva góly v Edene pomohli Letenským k víťazstvu 3:2 po predĺžení.

V rukách držal sklenenú trofej pre muža zápasu a vyžarovala z neho spokojnosť. “Toto ocenenie je pre celý tím,” povedal Olatunji. “Toto derby sme zvládli vďaka skvelému tímovému výkonu. V druhom polčase sme sa zdvihli a dotiahli to až k postupu.”

Sparta vedie ligu o štyri body pred Slaviou, minulý týždeň sa prebojovala do osemfinále Európskej ligy a svoju aktuálnu pohodu dokázala využiť aj vo štvrťfinále pohára. Prehrávali síce 0:2, ale to ich nepoložilo. “V prvom polčase nám čiastočne chýbala kvalita v zakončení, ale najdôležitejšie bolo, že sme zostali sústredení a pokojní. Podarilo sa nám tiež premeniť kľúčové šance,” pochválil svoj tím tréner Sparty Brian Priske.

“Je to hrozné,” povedal po tesnej prehre slovanistický útočník Ivan Schranz. Práve on poslal červeno-bielych do vedenia v závere prvého polčasu po úniku a prihrávke spoluhráča Mojmíra Chytila. “Polovica gólu je jeho. Je veľmi silný chrbtom k bránke, veľmi dobre to vybojoval. Vedel o mne a mal prehľad, pekne to posunul,” rozprával Schranz.

“Viackrát sme prehrali sľubný zápas. Myslím si, že sme boli o niečo silnejší, ale opäť sme len doplatili na zlé riešenie situácií,” poznamenal Schranz. “Je to škoda, ale teraz s tým už nič neurobíme.”

V nedeľu sa obe slávne “S” stretnú opäť, tentoraz v ligovom derby na Letnej. “Víťazstvo v pohári je pre nás cenné, ale nedeľu to nemusí ovplyvniť. Určite je to však dobrý impulz, do ďalšieho derby pôjdeme s lepšou náladou,” povedal sparťanský tréner Priske.

“Je dobré, že o pár dní máme šancu na nápravu, pokúsime sa o to,” sľúbil slovanista Schranz. “Ak sa vyvarujeme chýb, môžeme byť úspešní.”