Callum Ferguson plynie, keď ťažký dym v silách Canberry končí stretom Big Bash

Silný dym poprel Sydney Thunder, že zvíťazil v súťaži Big Bash League nad hráčmi Adelaide Strikers. Ich stíhanie sa v Canberre zastavilo po 4,2 presunoch kvôli obavám o kvalitu a viditeľnosť ovzdušia.

Rebríček Thunder, ktorý stanovil cieľ 162, dosiahol 40-1, keď rozhodcovia v sobotu večer prestali hrať na Manuka Oval. Zápas bol čoskoro opustený, čo znamená, že sa body rozdelili. Sezóna Big Bash League sa otvára pre protichodné recenzie noviniek. Prečítajte si viac

Thunder už mal na palubovke dosť behov, aby mohol byť vyhlásený za víťaza, ale pravidlá BBL diktujú v druhej zmene je na vytvorenie hry potrebných minimálne päť prenosov.Kapitán hromu Callum Ferguson, ktorý nedokončil 27, vyprchal, keď mu rozhodcovia Paul Wilson a Sam Nogajski povedali, že zastavujú hru počas úvodného otvorenia Rashida Khana.

„Je to len naštvané, ako si viete predstaviť,“ hrom tréner Shane Bond to povedal pre Fox Cricket. “Je to zrejmé. Na dokončenie hry máme štyri loptičky a dúfali sme, že sa nám to podarí. Absolútne chápem, že kvalita vzduchu je zlá…musíme to len nasať. “

Je to druhá sezóna za sebou, ktorej bolo Thunder odmietnuté víťazstvo kvôli udalostiam mimo ich kontrolu, ktoré prišli po tom, čo vypadla energia pri Gabbe, keď boli pripravení poraziť Brisbane Heat.

O údajoch o indexe kvality ovzdušia (AQI) a viditeľnosti hráčov sa diskutovalo na predzápasovom lekárskom brífingu, ale funkcionári rozhodli, že podmienky sú dosť dobré na to, aby mohli hrať.

To sa potvrdilo, pretože Adelaide zostavila celkom 161–5, a to najmä vďaka Jonovi Wellsovi (55 mimo), Alexovi Careymu (45) a Jakeovi Weatheraldovi (42). Vetry sa však zmenili počas prerušenia turnaja a miestny výskyt zakryl hustý dym.

„Prišlo to dosť rýchlo…musíme brať do úvahy bezpečnosť hráča.Je to celkom bezprecedentné, “uviedol tréner útočníkov Jason Gillespie.

„ Nie sú to len hráči, rozhodcovia a podobne. Máme tu veľa divákov. Toto sú hracie podmienky na mieste, rozhodcovia to iba uplatňujú. To, že vidíme loptu, je v našom športe dosť zásadné, ale treba brať do úvahy aj dýchaciu situáciu. “

Daniel Sams vytvoril dokonalú platformu pre Thunder, aby presadil svoje tretie víťazstvo sezóny.Sams začal noc odovzdaním prvej dievčiny na turnaji a vylúčením anglického otvárača Phila Salta vyhadzovačom.

Kardiostimulátor sa vrátil do útoku a medzi Careym a Weatheraldom zaútočil na 60-stánok, čím klamal druhého. s pomalšou loptou, ktorá kĺzala po pňoch.

Sams, ktorá sa chválila pozoruhodnými postavami 2: 9 od troch prenosov, kopírovala nejaké neskoré ošetrenie z Wellsu, aby skončila so záťahom 2 – 21 a žltou čiapkou ako popredný hráč v súťaži bránok.