Niners vyhrávajú Baranov pri finálovej hre po tituloch divízie Patriots a Texans

Jimmy Garoppolo premenil pár konverzií na treťom a šestnástom, aby vytvoril herný 33-yardový košický gól Robbieho Goulda a nezostal čas a tím San Francisco 49ers vyradil obhajcu titulu NFC Los Angeles Rams z tvrdenia play-off s v sobotu večer víťazstvo 34: 31.

Garoppolo vyrovnal hru 49ers (12-3) väčšinou pre chodcov tým, že po poslednom piatom a šiestom vreci v poslednej jazde vykonal dva veľké vhadzovania.

Našiel 18-metrovým pasom cez stred Kendricka Bournea, ktorý premenil prvú dlhú tretinu, a potom zasiahol Emmanuela Sandersa za fúkaným pokrytím pre 46 yardov, aby zabezpečil víťazný kop. Od Brownov po Aarona Rodgersa : najväčšie sklamania sezóny NFL Prečítajte si viac: Brasfutebol.com

Niners potom vybehli na ihrisko oslavovať, zatiaľ čo barani (8-7) boli prehrou eliminovaní.Minnesota sa stala piatym tímom, ktorý si zakotvil v NFC a Dallas a Philadelphia bojovali o konečné miesto.

Toto víťazstvo držalo Niners pod kontrolou v pretekoch o najvyššiu pozíciu NFC a výhodu domáceho poľa po celú dobu . Stále musia vyhrať budúci týždeň v Seattli, aby vyhrali NFC West, inak zostúpia do stavu divokej karty.

Garoppolo skončil 16 na 27 za 248 yardov s jedným dotykom a dvoma zákrokmi.

Jared Goff sa v treťom štvrťroku pripojil k 22-yardovej prihrávke TD na Coopera Kuppa, aby dal Bars náskok 28-24.Defenzíva škrtila Niners, držala ich na štyroch kopaniciach, jednom zachytení a iba dvoch prvých pádoch v druhej polovici, kým San Francisco v polovici štvrtej štvrtiny neprevzal kontrolu nad 9.

Garoppolo zasiahol Kittleho 36-yardová prihrávka na začatie jazdy a potom spojenie s Rossom Dwelleyom na 25-yardovom ihrisku, ktorý obsahoval aj osobný faul na Erica Weddla.O tri hry neskôr Garoppolo vykorčuľoval na tretie nadol, aby mal Kittle čas na voľnú prácu. Potom ho našiel pred koncovou zónou na dorážku, ktorá mu umožnila 31: 28.

Goff potom odpovedal a riadil Baranovi padol na 2-yardový bránkový gól 52 metrov a po 2:30 hrával po tom, čo Marcell Harris vylúčil potenciálny zákrok pre San Francisco.

Útoky hru kontrolovali skoro, keď Goff odhodil 10-yardovú prihrávku TD na Brandina Kuchári v úvodnej jazde a Todd Gurley skóroval na dvoch krátkych tratiach, aby dal Rams vedenie 21: 10.

Ale Raheem Mostert odpovedal na druhé skóre Gurleyho vlastným behom TD.Obrana sa potom vzchopila a začala, keď Fred Warner v záverečnej minúte prvého polčasu zachytil švihom prihrávku od Goffa a vrátil ju na 46 metrov za skóre, ktoré na konci zvýšilo stav San Franciska na 24:21.

Obrana Niners potom pevne držala po tom, čo Garoppolo svojím druhým zákrokom postavil Baranov do najlepšej pozície a začal tak druhý polčas.Ale úmyselný pokutový kop za uzemnenie viedol k 52-yardovému gólu, ktorý minul Greg Zuerlein. Buffalo Bills 17-24 New England Patriots

Tom Brady prešiel na 271 yardov a dorážka sa preplížila ku konverzii tretím smerom nadol zariadiť ďalšie skóre a hodiť blok zostupu na ďalší skórovaný nájazd, aby pomohol New England Patriots získať ich 11. titul v AFC východ za sebou tým, že v sobotu porazil Buffalo 24: 17.

S Bills na hosťovaní zriedkavý zápas v neskorej sezóne, zatiaľ čo divízia bola stále v stávke, Sony Michel sa rozbehol na 96 yardov a Rex Burkhead odskočil na míting s úvodným pohonom, aby chytil štyri prihrávky na 77 yardov a ďalších 20.Oba tímy už mali zaistené lôžka v play-off; Patriots (12-3) zostávajú v zápase o bye v prvom kole alebo dokonca o semeno číslo 1 v AFC.

Josh Allen dokončil 13 z 26 prihrávok na 208 yardov a bežal o ďalších 43, vrátane prvý dole na štvrtej a 1 z Patriots 30 a zostávajú asi tri minúty. Po ceste do New England 8 odhodil Allen Dawsona Knoxa v koncovke a potom ho vyhodil Adam Butler. Čakajúci na štvrtý gól z pätnástky, ktorý mal ešte niečo nad jednu minútu, bol vytlačený z vrecka a v koncovke musel loptu vyhodiť na mušku v koncovke, kde ju zrazil JC Jackson.

Cole Beasley chytil sedem prihrávok na 108 yardov a John Brown mal 53-yardový touchdownový príjem pre tím Bills (10-5), ktorý sa od roku 1999 kvalifikoval do play off druhýkrát.Od roku 1995 nevyhrali zápas play-off po svojom poslednom titule v divízii, keď tím Marva Levyho porazil v šlágri divokej karty Miami Delfíny Dona Šulu.

42-ročný Brady a zranený pravý lakť , si proti Bills polepšil na 32-3 a Buffalo pod vedením trénera Seana McDermotta v šiestich zápasoch neprekonalo Patriots. Tento bol zaistený, keď ho Burkhead vbehol z 1 dvora a ostalo mu 5:11; Brady našiel Juliana Edelmana pre dvojbodovú premenu, aby sa z nej stala sedembodová hra.

The Bills predviedli v prvých 29 minútach iba jednu veľkú hru, keď bezpečnosť Jordan Poyer vyrazila loptu Burkheadovi z rúk a Micah Hyde ho vrátil 31 metrov do Nového Anglicka 31.To viedlo k gólu z poľa a vedeniu 3: 0.

Brady odpovedal 75-yardovým autom, išiel 5-za-5 a trafil Matta LaCosseho za 8-yardové skóre, vďaka čomu bol 7-3. 3. Bol to trojnásobný priechod NFL MVP 539. TD, ktorý priviazal Peytona Manninga k druhému za Drewom Breesom k 76. odlišnému prijímaču Bradyho, čím sa rozšíril už aj tak rekordný výkon.

Po Buffale three-and-out, Nové Anglicko začalo na svojej 1 a išlo o 17 zápasov, kým Nick Folk trafil košický gól z 36 metrov. Ale neúspešný pokus o štvrtý palec, ktorý mal ešte 36 sekúnd, dal Bills ešte jednu prestávku pred prestávkou.

Allen sa spojil na dva prihrávky a potom padol na Dawsona Knoxa na 33 yardov; aj keď sa pôvodne rozhodovalo o pristátí, opakované hry ukázali, že bol zrazený na 1.O dve hry neskôr, zápas s hmotnosťou 320 libier, Dion Dawkins, bol dokorán na dorážku, ktorá ho poslala na polovicu vyrovnaných 10 – 10.

Po tom, čo Patriots otvorili druhú bránku Folkovým 51-yardovým gólom – tímový tím prvý pokus z viac ako 50 metrov celú sezónu – Allen sa spojil s Brownom z 53 metrov, aby bol 17-13.Bola to Allenova najdlhšia prihrávka v sezóne.

Brady však priviedol Nové Anglicko k cieľu v poli a dorážal jeho posledné dve plné lopty, potom obrana chránila vedenie zastavením Bills.

Allen vrhal touchdown na 21 zápasov za sebou a prekonal tak franšízový rekord Douga Flutieho z rokov 1998-99. Houston Texans 23–20 Buccaneers z Tampy Bay

Bradley Roby vrátil jeden zo štyroch zákrokov Jameisa Winstona pre touchdown a Ka’imi Fairburn svojím sobotňajším tretím gólom v zápase prerušil remízu vo štvrtom štvrťroku a zdvihol tím Houstonu Texans k víťazstvu 23: 20 nad tímom Tampa Bay Buccaneers a štvrtému titulu AFC Juh za posledných päť rokov.

Roby vybojoval 27 metrov po pravej postrannej čiare po tom, čo si vybojoval prvý Winstonov pas v zápase, šiestu šestku, ktorú rozohrávač Bucs v tejto sezóne vyhodil.Zachytenie Jahleela Addaeho zostávajúcim 1:27 ukončilo akúkoľvek reálnu šancu Bucsa na úplné prekonanie Winstonových chýb.

Texasania (10-5) zvíťazili napriek tomu, že nedostali zvlášť ostrý výkon od Deshauna Watsona, ktorý dokončil 19 z 32 prihrávok na 184 yardov a jeden zákrok. Bucs (7-8) ho vyhodili päťkrát a v druhej štvrtine podržali Houston na jednom ofenzívnom TD na 1-yardovom behu Carlosa Hyda.

Texasania ukončili sériu štyroch zápasov výhry Tampy Bay a sú AFC Majstri Juhu druhý rok po sebe. K Patriots and Chiefs sa pripájajú ako jediné tímy so štyrmi divíznymi titulmi od roku 2015.

Týždeň po tom, čo sa stal prvým hráčom v histórii NFL, ktorý hádzal viac ako 450 yardov v po sebe idúcich hrách, bol Winston 25 zo 48 pre 335 yardov a jedno pristátie.Už po piatykrát v siedmich zápasoch hodil zákrok na úvodný nájazd Tampy Bay a takmer sledoval, ako Houston stúpa 14: 0, keď ho Justin Reid zachytil pri ďalšom vlastníctve Bucsa.

Namiesto toho sa Texasania usadili za košický gól po penalte za slepý blok vylúčil to, čo by tiež bolo 27-yardový návrat pre TD. Hydeov TD, založený fumble Peytonom Barberom, dal Texanom 17: 3.

Odolný Winston v posledných dvoch minútach úvodného polčasu spojil Bucs s dvojicou touchdownov, aby dosiahol 17- 17. Tímy vymenili góly z tretieho štvrťroka a pripravili pôdu pre Watsona, aby Texans posunul do polohy pre body do konca, Fairburnova 37-yardová bránka z poľa a zostávajúcich 7:11.